Zbiorniki na AdBlue – czym się charakteryzują?

Zbiorniki do AdBlue
AdBlue wymaga przechowywania w specjalnych zbiornikach

Płyn AdBlue jest wodnym roztworem mocznika o stężeniu 32,5%. Wykorzystuje się go w pojazdach z silnikiem Diesla, w których płyn ten ma za zadanie oczyszczanie spalin. Dzięki temu zmniejsza się zanieczyszczenie środowiska naturalnego. Ten nowoczesny płyn magazynowany jest w specjalnych zbiornikach na AdBlue, które podobnie jak zbiorniki na wszelkie inne substancje, muszą posiadać określone właściwości i specjalne parametry.

Najistotniejsze cechy zbiorników do AdBlue

Mimo że płyn ten nie jest szkodliwy dla środowiska wymaga specjalnego pojemnika dostosowanego do AdBlue, ponieważ jest to substancja, która charakteryzuje się silnymi właściwościami korozyjnymi. Zbiorniki te najczęściej wykonuje się ze sztucznego tworzywa zwanego polietylenem. Hurtowy zakup tego płynu umożliwia nie tylko wygodę i oszczędność, ale także uniezależnienie się od nieustannie wahających się cen. Dlatego posiadanie własnego specjalnego kontenera na AdBlue z możliwością dystrybucji płynu przez firmy transportowe jest bardzo przydatne.

Gdzie można znaleźć zbiorniki do AdBlue?

W internecie można znaleźć kilka firm zajmujących się produkcją zbiorników do AdBlue. Jedną z nich jest firma Storage Partners, która oferuje wiele rodzajów zbiorników na ten środek.

Kliknij i głosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz