Zasada działania pomp ciepła

Pompy ciepła Szczecin
Ekologiczny i oszczędny system ogrzewania

Zasadę działania pompy ciepła, to można po prostu powiedzieć, że jest ona identyczna z zasadą działania lodówki, tylko z założeniem, ze proces jest odwrotny. Poprawnie działająca lodówka pobiera energię cieplną z umieszczonych w niej produktów i przedmiotów, aby oddać ją do otoczenia. Pompa ciepła pobiera ciepło z powietrza zewnętrznego, gruntu lub wody, aby przenieść je do pomieszczeń i wykorzystać do ogrzewania lub chłodzenia budynków mieszkalnych lub hal czy pomieszczeń magazynowych znajdujących się w Szczecinie.

Ciepło pochodzące z głębi

W celu intensywnego wykorzystania przez pompę energii stosuje się płyn chłodzący, który styka się z pewnym środowiskiem zewnętrznym, najczęściej wodą, która po niewielkim podgrzaniu zewnętrznym przechodzi przez parownik, gdzie oddaje ciepło do wewnętrznego obwodu pompy, w którym czynnik chłodniczy jest w obiegu. Substancja ta, najczęściej freon, ma wyjątkowo niską temperaturę wrzenia, dzięki czemu szybko przekształca się w parę. W kolejnym etapie para uzyskana w wyniku odparowania freonu jest pobierana przez sprężarkę, w której jest sprężana, w wyniku czego wzrasta jej temperatura.

Jeżeli interesują Cię pompy ciepła i poszukujesz firmy specjalizującej się w projektowaniu i instalacji dedykowanego systemu pompy ciepła do nowoczesnego domu ze Szczecina, sprawdź ofertę Electro Clim.

Kliknij i głosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz