Zalety i wady wentylacji mechanicznej

Wentylacja w kuchni
Wentylacja mechaniczna sprawdza się w domu i biurze

Jednym z rodzajów wentylacji jest wentylacja mechaniczna. Zobaczmy, jakie są jej zalety, a także co zalicza się do jej największych wad.

Wentylacja mechaniczne to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą mieć zapewnioną nieustanną wentylację pomieszczeń bez względu na to, jakie aktualnie panują warunki pogodowe. Zapewnia one naprawdę solidne oczyszczanie powietrza z wszelkich zanieczyszczeń i pyłków, co sprawia, że ten rodzaj wentylacji poleca się szczególnie alergikom. Z uwagi na zastosowany system odzysku ciepła, zwanego rekuperacją, wentylacja mechaniczna zapewnia oszczędności w ogrzewaniu. Nie wymaga ona również otwierania okien, co pozwala uniknąć nieprzyjemnych przeciągów.

Jedną z największych wad wentylacji mechanicznej są spore nakłady inwestycyjne, które trzeba ponieść w związku z jej wykonaniem. To właśnie z tego powodu wiele osób z niej rezygnuje i stawia na wentylację grawitacyjną. Do tego dochodzą koszty eksploatacyjne.

Jeżeli w projekcie swojego nowego domu uwzględniłeś system wentylacji i szukasz profesjonalnej firmy, która go stworzy, zobacz co może Ci zaoferować Electro Clim ze Szczecina – https://electro-clim.com.pl/wentylacja

Kliknij i głosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz