W jaki sposób magazynować AdBlue?

Zbiorniki na AdBlue w pojazdach z Diesel-em
Zbiorniki na AdBlue w pojazdach z Diesel-em

AdBlue to handlowa nazwa wodnego roztworu mocznika. Substancja ta pojawiła się w handlu w związku z unijnymi regulacjami, które mają na celu ograniczenie emisji tlenków azotu przez pojazdy z silnikami Diesla. Produkt ten muszą stosować właściciele wszystkich pojazdów, w których został zamontowany system SCR – selektywnej redukcji katalitycznej.

AdBlue jest substancją bezpieczną dla ludzi i środowiska przyrodniczego. Nie jest substancją wybuchową ani łatwopalną. Z uwagi jednak na to, że w jego składzie duży udział procentowy ma woda, jest niezwykle korozyjny. Charakterystyczny kontener do AdBlue można więc dzisiaj zobaczyć na bardzo wielu stacjach benzynowych. Jest on wykonany z polietylenu. Jest to materiał, który do produkcji kontenerów oraz zbiorników do AdBlue znakomicie się nadaje. Nie tylko bowiem nie rdzewieje, ale także jest odporny na działanie wysokich i niskich temperatur. Zbiorniki do AdBlue mają też specjalną, dwupłaszczową konstrukcję.

Polska firma Storage Partners specjalizuje się w produkcji zbiorników na AdBlue, przeznaczonych do magazynowania i dystrybucji środka. Oferta ta skierowania jest przede wszystkim dla stacji paliw oraz firm transportowych.

Kliknij i głosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz