Teatry z Poznania, które warto odwiedzić

Poznań teatry
Róznorodność ośrodków kultury z Poznania jest godna podziwu

Teatr to z pewnością miejsce idealne na zdrowe spożytkowanie czasu i oderwanie się od rozrywki niewysokich lotów. Dla mieszkańców Poznania oraz jego zwiedzających mamy propozycję, gdzie można się udać, aby zobaczyć różnorodną, barwną sztukę, jaką oferują tego typu placówki.

Teatry z Poznania

W Poznaniu znajduje się aż 13 teatrów oferujących zupełnie odrębne repertuary. Bogate w kulturę miasto Poznań stanowi idealne miejsce dla koneserów sztuki teatralnej. Znajdują się tutaj teatry każdego rodzaju.

Teatry dramatyczne

Teatr Polski w Poznaniu – to najstarsze ze wszystkich miejsc w tym mieście. Powstał w 1875 roku w czasie zaborów. Posiada niezwykłą historię, gdyż to właśnie wtedy Polacy dzielnie walczyli z pruskimi władzami. Placówka nadal działa i jest z pewnością godna odwiedzin. Niebywały klimat wnętrza i okazałość tego budynku to jego ważne cechy.

Teatr Nowy im. T. Łomnickiego założony w 1923 roku to kolejna propozycja na liście. Kameralne sceny oraz niesamowici aktorzy stanowią główne atrybuty tego miejsca.

Teatr operowy

Dla zwolenników operowych spektakli polecamy zainteresować się Teatrem Wielkim im. Stanisława Moniuszki. To teatr operowy, powstały w 1910 roku. Wysoko oceniany przez uczęszczających, nie bez przyczyny, stanowi jedną z ważniejszych placówek na mapie Europy. Jest również niesamowicie bogaty w repertuar.

Teatr musicalowy

Musical – czyli forma teatralna łącząca dialogi, muzykę oraz taniec. Fanom musicali polecamy Teatr Muzyczny z Poznania. Działa od 1956 roku i znajdziemy tam ciekawe i pełne emocji spektakle o niesamowitej inscenizacji.

Kliknij i głosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz