Teatry z Poznania – gdzie pójść do teatru w Poznaniu?

teatr
Kulturalna rozrywka na poziomie – tylko w teatrze

Teatr to forma sztuki znana od czasów starożytnych. Po miesiącach pandemicznych restrykcji nałożonych na instytucje kultury, polskie teatry znów odżywają. Wśród nich dziesiątki teatrów poznańskich.

Najważniejsze teatry w Poznaniu

Listę otwiera Teatr Polski, czyli najstarszy teatr w Poznaniu, bo założony w 1875 roku. W repertuarze znajdują się arcydzieła współczesnego dramatu jak i teatralne klasyki.

Drugim ważnym miejscem na teatralnej mapie Poznania jest Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki. To opera wybudowana w początkach XX wieku, która sto lat później wciąż się dynamicznie rozwija. Każdy wielkopolski koneser sztuki wysokiej powinien tam przyjść co najmniej raz by rozkoszować się muzyką i baletem.

Melomanów i fanów spektakli tanecznych zapraszają w swoje progi również Teatr Muzyczny oraz Polski Teatr Tańca. Ten pierwszy oferuje przede wszystkim musicale, drugi fascynujące widowiska skupione wokół tańca i baletu współczesnego.

Spektakle dla dzieci można obejrzeć m.in. w Teatrze Muzycznym, ale również na Scenie Wspólnej, stworzonej z myślą o spektaklach dla całej rodziny oraz w Teatrze Animacji, specjalizującym się w lalkarstwie i pokrewnych dziedzinach.

Kliknij i głosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz