Teatr Wielki im. Moniuszki to także opera

Teatr operowy
W teatrze operowym wystawiane są opery i przedstawienia teatralne

Wielu mieszkańców wielkopolski zastanawia się, gdzie się wybrać, jeśli interesuje ich jakaś ciekawa opera. W wielu krajach prowadzi się dość ścisły podział na sceny operowe i teatralne, ale u nas się tego raczej nie stosuje. A przynajmniej nie na większą skalę. Dlatego Najlepsze opery w Poznaniu zaoferować nam może Teatr Wielki imienia Stanisława Moniuszki.

Teatr i opera w jednym

Nietrudno zauważyć to połączenie, ponieważ Teatr Wielki nosi imię Stanisława Moniuszki, czyli najbardziej znanego polskiego kompozytora operowego, autora takich niezapomnianych dzieł, jak chociażby „straszny dwór” czy „Halka”, jak również całej masy operetek, baletów i pieśni. Teatr Wielki imienia Moniuszki zlokalizowany jest w danym budynku teatru niemieckiego. Ta neoklasycystyczna budowla od początku była projektowana z myślą o wystawianiu w niej oper, dzięki czemu posiada odpowiednią akustykę do oferowania takich właśnie wydarzeń.

Teatr Wielki im. S. Moniuszki znany również jako Opera Poznań jest niezwykłym miejscem z ponad 100 letnią tradycją operową, na deskach którego występowały wielkie postacie z kraju i zagranicy – https://opera.poznan.pl

Kliknij i głosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz