Stosowane obecnie rodzaje wentylacji

Domowa wentylacja
Różne rodzaje wentylacji do każdego budynku

Wentylacja to rozwiązanie, które zapewnia w pomieszczeniach dopływ świeżego powietrza. Obecnie znanych jest kilka rodzajów wentylacji, które dość mocno się między sobą różnią. Najczęściej stosowana jest wentylacja naturalna, której mechanizm działania oparty jest na prawach grawitacji. Wentylacja naturalna jest najtańsza i dość skuteczna.

Innym rodzajem wentylacji jest wentylacja mechaniczna. Określana jest ona także jako wentylacja wymuszona. Do wymiany powietrza dochodzi na skutek pracy urządzenia wentylacyjnego. Kiedy zacznie ono szwankować, wymiana powietrza nie będzie przebiegała prawidłowo.

Obecnie bardzo ceniona jest wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, czyli z rekuperatorem. Jest to urządzenie, które z wywiewanego z wnętrza domu powietrza odzyskuje ciepło. To rozwiązanie bardzo ekonomiczne, a jednocześnie przyjazne środowisku naturalnemu. Ciekawym rodzajem wentylacji jest z kolei wentylacja mieszająca, która nazywana jest także strumieniową.

Każdy klient ze Szczecina, który zgłosi się do firmy Electro Clim, otrzyma profesjonalną obsługę w dziedzinie klimatyzacji i wentylacji. Niezależnie czy chodzi o zakup urządzeń, ich montaż czy serwis.

Kliknij i głosuj
[Wszystkie: 3 Średnia: 5]

Dodaj komentarz