Rekuperacja w domach nie jest skomplikowana

Rekuperacja w domu
Rekuperacja to oszczędność ciepła i pieniędzy

Systemy rekuperacji w domach jednorodzinnych to dość długa i skomplikowana nazwa, która jednak odnosi się do bardzo prostej i przyjaznej technologii, obecnie dostępnej dość powszechnie. Rekuperacja to tak naprawdę po prostu zatrzymywanie ciepła, a to nie jest specjalnie skomplikowane zadanie.

O co w tym chodzi?

Systemy rekuperacji są niezbędne w domach pasywnych, które bazują na tym, że potrzebują bardzo mało energii, ponieważ niemal jej nie tracą. Montaż klimatyzacji jest tam zbędny, ponieważ za swoiste chłodnictwo odpowiada tam sama konstrukcja. W zimnych miesiącach dom wykorzystuje naszą aktywność do pozyskiwania energii, a w miesiącach ciepłych nie wpuszcza ciepła do środka. Rekuperacja w tym miejscu odpowiada za wymianę gazową z otoczeniem i sprawia, że powietrze dostające się do domu ma taką samą temperaturę jak to, które do domu wpada. W zimie jest to ogrzewanie powietrza, a w lecie jego skuteczne schładzanie.

Jeżeli planujesz zamontować system rekuperacji w swoim domu, zgłoś się do Electro-Clim Polska ze Szczecina. Firma ta zajmuje się projektowaniem i instalacją systemu odzyskiwania ciepła dopasowaną do każdego rodzaju budynku.

Kliknij i głosuj
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz