Rekuperacja – dlaczego warto z niej skorzystać?

Rekuperacja w domowej wentylacji
Świeże i czyste powietrze w domu dzięki wentylacji

Rekuperacja to rodzaj wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Jej działanie polega na ciągłej wymianie zużytego powietrza na nowe, świeże, poprzez specjale kanały. Dodatkowo umożliwia ogrzewanie powietrza z zewnątrz, dzięki czemu zapobiega utracie ciepła. Wentylacja mechaniczna ogranicza powstawanie nadmiernej wilgoci, co w znacznym stopniu hamuje rozwój powstawania pleśni czy grzyba w pomieszczeniu. Co ciekawe – do mieszkania/domu nie dostaje się smog, dzięki regularnej filtracji powietrza.

Kto powinien zainteresować się rekuperacją?

Powyższy sposób przeprowadzania wentylacji dobrze sprawdzi się dla mieszkańców dużych miast m.in. Szczecina, którzy przykuwają dużą uwagę na jakość dostarczanego powietrza do wnętrza mieszkania. Wentylacja mechaniczna jest już powszechnie stosowana w nowym budownictwie, a rekuperacja coraz bardziej zyskuje na popularności.

Jakie korzyści daje zastosowanie rekuperacji?

Główną zaletą tego rodzaju wentylacji stanowi ochrona środowiska z jednoczesnym powstawaniem oszczędności podczas ogrzewania domu – zapobiega nadmiernej utracie ciepła. Rekuperacja będzie dobrym rozwiązaniem m.in. dla alergików, gdyż przeprowadzanie filtracji i jonizacji powietrza daje możliwość oczyszczania go z licznych cząsteczek kurzu i smogu z otoczenia.

Jedną z usług firmy Electro Clim ze Szczecina jest tworzenie i instalacja systemu rekuperacji w nieruchomościach mieszkalnych i użytkowych – https://electro-clim.com.pl/rekuperacja

Kliknij i głosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz