Odbiór mieszkania od dewelopera – co warto o nim wiedzieć?

Odbiór mieszkania
Kontrola wykonania nieruchomości

Odbiór mieszkania od dewelopera to rzecz, do której należy się przygotować. Odbiór mieszkania będzie podstawą domagania się od dewelopera wprowadzenia konkretnych poprawek w odbieranym mieszkaniu, a niekiedy dobre jego wykonanie zaoszczędzi kupującym wielu problemów, z którym często potem będą musieli radzić sobie na własną rękę. Jeśli wada mieszkania nie zostanie zgłoszona przy odbiorze, dużo trudniej jest wymagać od dewelopera jej poprawienia i poprawki te mogą ciągnąć się miesiącami.

Na co warto zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania lub domu

Oddawane mieszkanie musi przede wszystkim spełniać aktualne wymagania techniczne. Warto znać się na prawie budowlanym, a także posiadać niezbędny sprzęt np. miernik laserowy. Odbiór techniczny polega na upewnieniu się, że mieszkanie na pewno spełnia wszystkie warunki, do jakich zobowiązał się deweloper. Pomoc przy sprawdzaniu mieszkania w Poznaniu może być nieoceniona szczególnie dla ludzi, którzy nie mają wiedzy technicznej i gwarantuje, że wszystkie wady domu lub mieszkania zostaną wykryte przy odbiorze. Szczególnie istotne może być badanie mieszkania kamerą termowizyjną, która potrafi wykryć mostki termiczne, a w rezultacie zaoszczędzić w przyszłości znaczną sumę na ogrzewaniu takiego mieszkania.

W Poznaniu działa „Sprawdź i Zamieszkaj” firma budowlano-usługowa oferująca kompleksowe usługi z zakresu odbioru mieszkań a także domów – https://sprawdzizamieszkaj.pl

Kliknij i głosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz