Odbiór mieszkania lub domu w Poznaniu – co trzeba widzieć

Każdy chce kupić dobrze wybudowany i wykończony dom czy mieszkanie. Nabywając nieruchomość na rynku pierwotnym, oczekuje się wysokiej jakości. Warto więc zlecić odbiór mieszkania fachowcom, którzy wiedzą, na co zwrócić uwagę oraz jakie usterki mają znaczenie. W Poznaniu firma „Sprawdź i Zamieszkaj” niesie pomoc przy sprawdzaniu mieszkania. Usługa nie jest kosztowna i opłaca się przyszłemu właścicielowi. Deweloper musi bowiem naprawić usterki, które uzna. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie https://sprawdzizamieszkaj.pl.

Na czym polega odbiór mieszkania od dewelopera?

Odbiór techniczny odbywa się w obecności przedstawiciela dewelopera oraz nabywcy nieruchomości. Specjalista robi badanie mieszkania kamerą termowizyjną. Posiada on nie tylko specjalistyczny sprzęt, ale też wiedzę i doświadczenie. Wykonuje kontrolę ścian, sufitów i podłóg, malowania i jakości tynków, montażu okien i drzwi. Sprawdza liczniki, wentylację, instalację elektryczną oraz wodno– kanalizacyjną. Przegląd dotyczy też balkonu i tarasu, stanu płytek i elewacji. To także weryfikacja mieszkania pod względem zgodności z projektem.

Odbiór domu lub mieszkania a oszczędności dla nabywcy

Błędy wykonawcze szybko dałyby o sobie znać w trakcie użytkowania. Lepiej więc je znaleźć i zgłosić. Deweloper musi naprawić wszystkie usterki, aby móc sfinalizować transakcję. A każda wada, zwłaszcza trudna do usunięcia, stwarza argument do negocjacji ostatecznej ceny nieruchomości. Inspekcja mieszkania możliwa jest też ponownie po naprawie pierwotnych uszkodzeń. Kupujący ma wówczas pewność, że wszystkie braki zostały uzupełnione i może w spokoju zacząć korzystać z nowego lokum.

Kliknij i głosuj
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz