Oczyszczanie spalin w pojazdach z silnikami Diesla

Oczyszczanie spalin dzięki AdBlue
Dzięki AdBlue powietrze jest bezpieczniejsze dla środowiska i dla nas samych

W spalinach, które emitują pojazdy z silnikami Diesla jest bardzo wysoka zawartość szkodliwych tlenków azotu. Dlatego już w pierwszej dekadzie XXI wieku opracowana została technologia SCR, która redukuje ich ilość w spalinach. Większość więc obecnie produkowanych pojazdów wyposażonych w silnik Diesla ma zamontowany sprzęt DAF do odprowadzania spalin. Aby sprzęt ten mógł zadziałać, niezbędne jest stosowanie substancji o nazwie AdBlue.

Jest to nazwa używana w państwach Europy dla wodnego roztworu mocznika. AdBlue zawiera dużą ilość wody, jest więc mocno korozyjną substancją. Dodatkowo musi być bardzo czysty, nie mogą do niego trafić żadne zanieczyszczenia. Do przechowywania AdBlue służą więc zbiorniki o dwupłaszczowej konstrukcji. Zbiorniki do AdBlue produkuje się z polietylenu. Producent zbiorników AdBlue oferuje pojemniki o pojemności 3000, 4000, 6000 l. Na stacjach paliw do dystrybucji wodnego roztworu mocznika służy kontener do AdBlue wyposażony w pompę.

Specjalnością firmy Storage Partners jest produkcja zbiorników i cystern do AdBlue i mieszalników służących do produkcji tego środka – https://storage-partners.com/en/what-is-adblue-2

Kliknij i głosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz