Montaż paneli fotowoltaicznych na jednostce pływającej

Panele fotowoltaiczne Kalisz
Fotowoltaika – przetwarzanie światła słonecznego w darmowy prąd do wszystkich urządzeń

Niektórzy z nas doskonale wiedzą o tym, że montaż paneli fotowoltaicznych dotyczy też niewielkich żaglówek lub jachtu, na którym da się pływać po wszystkich Mazurskich jeziorach i to przez znaczną część sezonu letniego. Instalacje fotowoltaiczne w tego typu przypadkach składają się nawet z kilku paneli i co równie istotne montują je firmy wyspecjalizowane lub można nabyć zestaw do samodzielnego montażu. Składają się one z regulatora napięcia, okablowania, kilku paneli i nawet kilku akumulatorów żelowych.

Instalacje tego typu może być wartą więcej niż typowa krajowa pensja miesięczna i w tym przypadku nie ma opcji takiej jak dotacje na fotowoltaikę, ale jest innego rodzaju plus. Mowa tu dokładnie o tym, że na takim jachcie możemy sobie naładować telefon typu smartfon lub laptop i być cały czas w kontakcie ze światem i to tylko dzięki mobilnemu internetowi, a tego typu kontakt to nie tylko samo wysyłanie fotek z rejsu, ale też możliwość otrzymywania ważnych informacji dotyczących choćby naszego biznesu. Inna dodatkowa zaleta tkwi w tym, że to darmowa energia pochodząca ze słońca.

Firma Woltanic specjalizuje się w tworzeniu i montażu instalacji fotowoltaicznych. Działa między innymi w Kaliszu i jego okolicach.

Kliknij i głosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz