Jak przymierzyć zasłony?

Dodatki pasmanteryjne do zasłon
Zasłony – funkcjonalny i ozdobny element wnętrza

Większość z nas wybierając zasłony, skupia się na ich wyglądzie i zdobieniach. Chcemy, aby były one wyposażone w taśmy ozdobne, czy koronki bawełniane. Jednak to sposób wymierzenia długości firany lub zasłony ma kluczowe znaczenie dla jej wyglądu, a tym samym ogólnej elegancji otoczenia.

Do eleganckich wnętrz, utrzymanych w stylu klasycznym, idealnie pasują marszczące się zasłony. Gęstość marszczenia i długości firanek oraz zasłon zależą od indywidualnych oczekiwań estetycznych mieszkańców. Niezwykle istotna jest decyzja, czy zasłony mają sięgać parapetu, czy też podłogi. Jeśli okna są położone stosunkowo wysoko i nie kończą się na podłodze, to praktyczniejszym rozwiązaniem będą oczywiście krótkie zasłony. W przypadku tych dłuższych mamy jednak pewność, że będą wyglądały na bardziej eleganckie. Dobrym pomysłem jest ich zróżnicowanie, jeśli chodzi o pomieszczenie. W salonie czy sypialni zastosować długie zasłony, w kuchni zaś – krótkie.

Jeżeli chcesz udekorować swoje zasłony wedle własnego uznania, ale brakuje ci materiałów do pracy, sprawdź asortyment pasmanterii Ornatio Design. Tam znajdziesz chwosty do zasłon, koronki bawełniane i różnorodne taśmy ozdobne.

Kliknij i głosuj
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz