Geometria kół ma wpływ na nasze bezpieczeństwo

Geometria kół a bezpieczeństwo
Poprawna geometria kół to bezpieczniejsza jazda samochodem

Na co dzień raczej nie zastanawiamy się, czym w ogóle jest geometria kół i na co konkretnie ma wpływ. Przy wymianie opon serwis Volvo może nas poinformować, że nasze koła za szybko się zużywają, a czasami przegląd przed zakupem pokaże nierównomierne zużycie opon. Będzie to właśnie spowodowane nieodpowiednią geometrią kół. Istnieje jednak większy problem związany z tą kwestią – nasze bezpieczeństwo.

Źle ustawione koła mogą być niebezpieczne

Nieprawidłowe ustawienie kół powodujące zmianę rozkładu sił działających na samochód czasami bardzo trudno jest samodzielnie zdiagnozować, ponieważ widoczne jest na oponach dopiero po pokonaniu bardzo wielu kilometrów. Zauważamy je właśnie w postaci nierówno zużywających się opon. Jeśli jednak problem jest duży, samochód będzie miał problem z utrzymaniem kierunku jazdy, co już jest bardzo niebezpieczne. W takim wypadku trzeba się natychmiast udać do serwisu Volvo.

W niezależnym warsztacie Auto Serwis Loga posiadacze aut mogą skorygować geometrię kół w swoich pojazdach. Zabieg jest wykonywany dokładnie i z użyciem nowoczesnej aparatury.

Kliknij i głosuj
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz