Geometria kół – co należy o niej wiedzieć?

Geometria kół auta

Każdy kierowca powinien zrozumieć, że odpowiednia geometria kół jest jak najbardziej konieczna. Dzięki niej zachowa się pełne bezpieczeństwo jazdy, a także uniknie się ścierania nierównomiernego opon. Czym konkretnie jest geometria kół? Pora sto sprawdzić.

Czym jest geometria kół?

Opisując geometrię kół, należy skupić się na kilku ważnych parametrach. Chodzi o kąt pochylenia kół, zbieżność kół, kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy, czy też kąt pochylenia sworznia zwrotnicy.

Aby geometria kół pojazdu była właściwie ustawiona, każdy z jej parametrów mieścić się musi w normach, które dobrane są przez konkretnego producenta pojazdu. Wszelkie odstępstwa od normy zaburzają samą geometrię kół. Bardzo to utrudnia prowadzenie samochodu, a tym samym zmniejsza się bezpieczeństwo jazdy.

Warto mieć to wszystko na uwadze. Niestety wciąż jest sporo kierowców niezbyt rozważnych. Wystarczy umówić się z firmą Auto Serwis Logaw Poznaniu i sprawdzić geometrię kół w swoim samochodzie. Dzięki temu uzyska się pewność, że wszystko jest w porządku.

Kliknij i głosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz