Dlaczego warto stosować AdBlue?

Pożyteczność ze stosowania AdBlue
Stosowanie AdBlue pomaga chronić środowisko i zdrowie ludzi

AdBlue to wodny roztwór mocznika. Jego zadaniem jest ograniczenie w spalinach ilości tlenków azotu. Najwięcej tych związków zawierają samochody z silnikami Diesla. Wszystkie pojazdy ciężarowe opuszczające od 2006 roku taśmy produkcyjne wyposażone są w instalacje, których częścią jest technologia SCR. Od 2012 roku także auta osobowe z silnikiem Diesla mają technologię SCR.

Najważniejszym zadaniem, które ma pełnić AdBlue jest zmniejszenie ilości tlenków azotu. AdBlue wtryskiwany jest przed katalizatorem do układu wydechowego. Tam rozpada się na amoniak i dwutlenek węgla. W reakcję z tlenkami azotu wchodzi amoniak. Końcowym produktem tej reakcji jest azot i para wodna – substancje, które nie są szkodliwe.

AdBlue jest bardzo korozyjny, musi być transportowany i przechowywany w specjalnych pojemnikach. Doskonale do przechowywania i transportu dużych ilości płynu sprawdza się kontener do AdBlue, który wykonany został z polietylenu. Niektórzy producenci oferują także wysokiej jakości kompletny sprzęt do AdBlue.

Polską firma wytwarzającą zbiorniki do AdBlue oraz dystrybutory tego środka jest Storage Partners. Produkowane przez tę firmę zbiorniki są dostępne w wielu wariantach objętościowych.

Kliknij i głosuj
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz