Czym jest Technologia Selektywnej Redukcji?

Technologia SCR
Technologia SCR – redukcja szkodliwych tlenków azotu w spalinach

SCR to nowoczesny system oczyszczania spalin przeznaczony do redukcji tlenków azotów w emitowanych spalinach. Złożony jest z czujników, a także samej aparatury sterującej katalizatorem spalin w układzie wydechowym pojazdu. Technologia SCR jest stosowana jednakowo w samochodach ciężarowych, jak też osobowych.

Zasada działania SCR sprowadza się do uzdatniania spalin w układzie wydechowym. Ponieważ cały proces odbywa się poza silnikiem, to nie ma on żadnego wpływu na fabryczne osiągi pojazdu. Niezbędnym czynnikiem do przeprowadzenia oczyszczania są zbiorniki do AdBlue, które służą do przechowywania wysokiej jakości wodnego roztworu mocznika nazywanego AdBlue. System ten w efekcie działania wysokiej temperatury w układzie wydechowym sprawia, że dochodzi do reakcji amoniaku z tlenkami azotu. W wyniku tej reakcji powstaje jedynie azot i para wodna, które nie są szkodliwe dla środowiska naturalnego.

Polskim producentem zbiorników AdBlue – niezbędnej części systemu SCR, jest firma Storage Partners. Oferuje zbiorniki i kontenery do AdBlue w wielu odmianach objętościowych do przechowywania oraz transportowania tego środka.

Kliknij i głosuj
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz