Co wybrać: wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

Systemy wentylacji
Wentylacja mechaniczna w domu

Jedną z kwestii, które trzeba rozstrzygnąć na etapie planowania domu, jest to, czy nasza wentylacja będzie wentylacją mechaniczną czy grawitacyjną. W rzeczywistości jest to jednak wybór zupełnie zabrany z naszych rąk, ponieważ będziemy musieli się zdecydować na opcję mechaniczną – aktywną.

Dlaczego tylko wentylacja mechaniczna?

Wentylacja mechaniczna jest nam po prostu niezbędna. Jest ona bowiem elementem innych systemów, jakie we współczesnych domach muszą się znaleźć i jest to argument, który najczęściej i tak nie musi być podnoszony. Nowe domy są bowiem planowane w taki sposób, że wentylacja grawitacyjna jest zazwyczaj niewystarczająca do zapewnienia odpowiedniej wymiany powietrza, przez co albo skorzystamy z opcji mechanicznej, albo domownicy będą całkowicie zależni od warunków atmosferycznych. Wszystko to pojawia się jeszcze przed takimi kwestiami, jak rekuperacja czy montaż klimatyzacji, więc nie ulega żadnym wątpliwościom, że w dzisiejszych czasach posiadanie mechanicznego systemu wentylacji jest po prostu niezbędne.

Pracownicy firmy Electro Clim ze Szczecina są prawdziwymi ekspertami w dziedzinie wentylacji i stworzą indywidualny system dla każdego klienta – https://electro-clim.com.pl/wentylacja

Kliknij i głosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz