Co się psuje w Volvo?

Mechanik ekspert od Volvo
Cokolwiek dolega twojemu Volvo mechanicy autoryzowanego serwisu się tym zajmą

Nawet najlepszy samochód, a za taki jest uznawane Volvo, musi niekiedy zobaczyć mechanik. Volvo jest raczej bezawaryjnym pojazdem, ale nawet w jego przypadku przyda się przegląd przed zakupem, aby wykryć ukryte wady. W niektórych modelach pojawiają się problemy z napędem na cztery koła. Tylne koła przestają się obracać, a gdy ślizgają się przednie koła, czasami pojawia się błąd w komputerze pokładowym, który wymaga zdiagnozowania układu.

Nadal może pojawić się problem w postaci bardzo mocnego uderzenia podczas łączenia tylnych kół. Może to być awaria pompy napędu na wszystkie koła, zerwanie sprzęgła kątowego przekładni. Choć producent pisze, że olej w sprzęgle i tylnej skrzyni biegów jest napełniany przez cały okres eksploatacji auta, mechanicy nadal zalecają okresową wymianę tych płynów. Przynajmniej co 50 000 km, a przednia oś również musi zostać wymieniona, ponieważ zdarzały się precedensy, gdy napęd na cztery koła nie działał z powodu zatkanych zaworów, a system nie wytwarzał niezbędnego ciśnienia do podłączenia napędu na tylne koła.

W Poznaniu najlepszymi ekspertami od modeli Volvo są mechanicy niezależnego serwisu Volvo Auto Serwis Loga. Znajdą wszystkie usterki podczas przeglądu przed zakupem i tego okresowego – https://serwisvolvo.pl

Kliknij i głosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz