Claudio Monteverdi

Wiedeńska opera
Wiedeńska opera

Mówiąc o operach, nie sposób nie wspomnieć o największych światowych twórcach. Bez wątpienia zalicza się do nich Claudio Monteverdi, który znajduje się w gronie wielkich twórców oper. Poznajmy jego osobę bliżej.

Krótki życiorys

Claudio Monteverdi przyszedł na świat 15 maja 1567 roku. Urodził się w Cremonie. Zmarł w Wenecji 29 listopada 1643 roku. Mało kto pamięta, że Monteverdi był księdzem. Święcenia kapłańskie przyjął w roku 1632. Jego twórczość to wiele dzieł o charakterze religijnym.

Twórczość

Do dzisiaj Monteverdi uznawany jest za jednego z najważniejszych twórców muzyki operowej. To również jemu zawdzięczamy styl barokowy w muzyce. Monteverdi nie bał się zachodzących w muzyce zmian i chętnie za nimi podążał. Do dzisiaj ceniony jest przez miłośników opery na całym świecie, którzy chętnie słuchają jego dzieł. Wśród skomponowanych oper wymienić należy między innymi „Orfeusza”, a także „Ariadnę”.

Od początku istnienia na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu były wystawiane najznakomitsze sztuki. Również współczesny repertuar poznańskiej opery może pochwalić znanymi, wysokiej klasy spektaklami polskich i zagranicznych twórców.

Kliknij i głosuj
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz