Chwosty ozdobne i ich zastosowanie

Chwosty ozdobne
Dekoracyjny dodatek tekstylny znany od wieków

Taśmy ozdobne czy chwosty to element dekoracyjny przeznaczony do zdobienia lambrekinów i zasłon. Chwosty ozdobne mogą być również samowystarczalnym elementem w aranżacji pomieszczenia. Służą do modyfikacji poduszek sof, które są integralną częścią sypialni czy salonu.

W nowoczesnym designie zdobienie takimi dodatkami jest możliwe w różnych stylach. Są one bardziej harmonijnie połączone z klasyką – Art Deco lub artystycznym barokiem. W takich stylach pojawiają się nuty luksusu i elegancji, a użycie chwostów kojarzy się i jest utożsamiane jako symbol bogactwa i szlachetnego statusu.

W przypadku gdy chwosty wykorzystujemy do dekoracji zasłon w minimalistycznych wnętrzach, są one elementem kontrastującym, pozwalającym nadać pomieszczeniu blasku, oryginalności i szyku. Dzięki temu nawet we wnętrzach futurystycznych, loftowych czy industrialnych taki dodatek będzie wyglądać efektownie i niecodziennie.

Kup chwosty do twojego wnętrza w pasmanterii Ornatio Design po atrakcyjnych cenach – https://ornatio-design.pl/category/chwosty

Kliknij i głosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz