Bezpieczne przechowywanie odczynnika AdBlue

Kontener do AdBlue
AdBlue przechowuje się w zbiornikach o specjalnej budowie

Obowiązkowe używanie odczynnika AdBlue wiąże się z bardzo surowymi wymaganiami dotyczącymi czystości produktu. Faktem jest, że zużycie AdBlue podczas pracy silnika samochodowego to około 3-5% zużycia paliwa, dlatego też sprzęt dozujący jest bardzo wrażliwy na najmniejsze zanieczyszczenia. Nieznaczne domieszki obcych substancji z samego mocznika lub z wody uniemożliwiają korzystanie z drogiego sprzętu.

Odczynnik AdBlue jest również bardzo kapryśny w warunkach przechowywania, zwłaszcza w wysokich i niskich temperaturach. Jeśli temperatura zostanie przekroczona, roztwór mocznika traci swoje właściwości. Optymalny reżim przechowywania wynosi nie więcej niż 36 miesięcy w temperaturach 0-10°C. Produkt po jednokrotnym zamrożeniu-rozmrożeniu nie traci swoich właściwości i jest w pełni funkcjonalny. Duży zbiornik na AdBlue jest zwykle termostatowany i wyposażony w autonomiczną nagrzewnicę. Kontener do Adblue może mieć pojemność od 3000 do nawet 6000 litrów.

Firma Storage Partners produkuje wysokiej jakości kontenery do AdBlue w kilku opcjach pojemnościowych – https://storage-partners.com/pl/zbiorniki-kontenery-pojemniki-pompy-adblue

Kliknij i głosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz