Bezpieczeństwo jazdy a geometria kół

Geometria kół
Prawidłowo ustawiona geometria kół to bezpieczna jazda

Na bezpieczeństwo jazdy samochodem wpływa wiele różnych czynników. Jedne z nich są zależne od kierowcy, na inne nie ma wpływu. Okresowe przeglądy auta to jeden z czynników, który jest zależny od kierowcy. Na przeglądzie zostanie sprawdzona między innymi geometria kół.

Dlaczego nie należy tego lekceważyć?

Źle ustawiona geometria kół zagraża naszemu bezpieczeństwu. Samochód, który ma źle ustawioną geometrię kół na ruchy wykonywane kierownicą reaguje z opóźnieniem. Łatwiej jest wpaść w poślizg. Do tego, gdy opony idealnie będą przylegać do nawierzchni, będą zużywać się wolniej.

Jak często sprawdzać geometrię kół?

Jeśli nie ma żadnych objawów, które świadczą o złym ustawieniu kół, to na kontrolę ustawienia kół zgłaszamy się do warsztatu raz w roku. Kontrola ustawienia kół powinna odbyć się zawsze po wymianie elementów zawieszenia. Auto, które jest technicznie sprawne to większe bezpieczeństwo jazdy.

Poznański serwis samochodowy Auto Serwis Loga posiada w swojej ofercie badania diagnostyczne, w tym m.in. geometrię kół. Zgłoś się tam, a każdy przegląd twojego auta zostanie sprawnie i równocześnie dogłębnie wykonany.

Kliknij i głosuj
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz